Opis MR kręgosłupa u 36-latka
Witam serdecznie po rezonansie kręgosłupa stwierdzono u mnie na poz. L4-L5 dużą prawostronną wypuklinę krążka międzykręgowego do światła kanału kręgowego na głębokość do ok. 7 mm z cechami dużego stopnia ucisku na prawo od linii pośrodkowej, przedniej ściany worka oponowego uciskając również na początkowy wewnątrz kanałowy odcinek prawego korzenia nerwowego wychodzącego przez otwór międzykręgowy na poz. L5-S1. Jaka metoda operacji w moim przypadku jest najlepsza i czy w ogóle jest konieczna?

MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon