Opis MR odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa

Witam mam opis MR odcinka lędzwiowo-krzyzowego kregosłupa Tarcze miedzykregowe L3-L4,L4-L5I L5-S1 o obnizonej wysokosci i intensywnosci sygnalu na obrazach T2 zaleznych z cechami dokanalowego uwypuklenia o charakterze L3-L4prawobocznej protuzi z asymetrycznym uciskiem na worek oponowy L4-L5to samo i na odcinku L5-S1tesz to samo oraz swiatlo otworu miedzy kregowego po stronie lewej gdzie mam sie ztym udac moja nelrolog powiedziala ze to nic powarznego i zeby tym sie nie przejmowac

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe.