Opis rezonansu magnetycznego kręgosłupa 31-letniej osoby
mam 31 lat miałem robiony rezonans kręgosłupa lędżwiowego opis jest taki;dehydratacja krążka międzykręgowego L4/L5 ,cechy niewielkiego uwypuklania z przewagą strony lewej krążka międzykręgowego L4/L5 z niewielkim modelowaniem worka oponowego ,zwężenie przestrzeni międzykręgowej Th12/L1 dehydratacja krążka.Czy czeka mnie kolejna operacja

MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon