Opis rezonansu magnetycznego kręgosłupa 54-latki
Witam, mam wiele rożnych dolegliwości w obrębie głowy,szyii i ramion. Mam 54 lata.Jak polepszyć komfort życia?Oto opis rezonansu:wielopoziomowe zmiany degeneracyjne krążków międzykręgowych z towarzyszącymi osteofitami brzeżnymi trzonów.Wypukliny jąder miażdżystych krążkówC3-4,C5-6 i C6-7uciskają worek opony twardej oraz w niewielkim stopniu rdzeń kręgowy. Cechy uszkodzenia górnej blaszki granicznej trzonu C7z obniżeniem przedniej części trzonu.Wypuklina przednia krążka na tym poziomie C6-7.

KOBIETA, 54 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon