Opis rezonansu magnetycznego kręgosłupa lędźwiowego
mam 31 lat miałem robiony rezonans kręgosłupa lędżwiowego opis jest taki;dehydratacja krążka międzykręgowego L4/L5 ,cechy niewielkiego uwypuklania z przewagą strony lewej krążka międzykręgowego L4/L5 z niewielkim modelowaniem worka oponowego ,zwężenie przestrzeni międzykręgowej Th12/L1 dehydratacja krążka.Czy czeka mnie kolejna operacja

MĘŻCZYZNA, 31 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane zmiany zwykle mają dwojaki charakter. Pierwsza ich składowa to choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, potocznie nazywana zwyrodnieniem oraz druga składowa czyli przeciążenie krążków międzykręgowych. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.
Pozdrawiam