Opis rezonansu magnetycznego kręgosłupa u 42-latki
PROSZEOINTERPRETACJE MR KREGOSLUPA BEZ KONTRASTU:CECHY ZWYRODNIENIA KRAZKAM-K L4-L5 Z JEGO WYPUKLINA TYLNA CENTRALNA SZEROKOPODSTAWNA O WIELKOSCI DO 4MMMODELUJACA WOREK OPONOWY I KORZENIE NERWOWE PO LEWEJ STR.ZMIANY ZWYRODNIENIOWE BLASZEK GRANICZNYCH TYCH TRZONOW KREGOW(MODIC1)ORAZ BLASZEK GRANICZNYCH TRZONOW KREGOW PRZESTRZENI MIEDZYTRZONOWEJL5-S1.W OBREBIE ODCINKAL-S BEZ ISTOTNYCH ZWEZEN SWIATLA KANALU I OTW M-K TORBIEL OKOLOKORZENIOWA S3.STOZEK I NICI KONCOWE RDZENIA BEZ UCHWYTNYCH PATOLOGII

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon