Opis rezonansu odcinka szyjnego
Witam, przed chwilą odebrałem opis rezonansu odcinaka szyjnego kręgosłupa jaki robiłem w dniu dzisiejszym, bardzo proszę o opinię co mam sądzić na temat opisu który poniżej zasyłam. Będę bardzo wdzięczny Obrazy T1, T2 zależne, STIR, przekroje strzałkowe i osiowe. Zniesiona fizjologiczna lordoza. Wysokość trzonów zachowana. Szpik kostny bez zmian sygnału. W obrębie trzonu Th1 obszar podwyższonego sygnału w obrazach T2 zależnych i STIR i nieznacznie w T1, o śr. 5mm sugerujący zmianę o charakterze

MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane w badaniu zmiany mają dwojaki charakter. Jest to wynik zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. Prawdopodobnie konieczny jest zabieg operacyjny, choć w pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.