Opis RTG klatki piersiowej 4-latki
Witam, na co wskazuje opis rtg klatki piersiowej: wzmożony rysunek przyoskrzelowy w dolnym polu płuca prawego przysercowo z poserzeniem odczynowym prawej wnęki? Jest to badanie 4 letniej dziewczynki.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Mikołaj Cyganok
43 poziom zaufania
Podany opis może mieć wiele różnych przyczyn. Istotnym jest powód, dla którego zostało wykonane badanie. Najlepiej udać się do lekarza, który zlecił wykonanie RTG, gdyż w zestawieniu wyniku prześwietlenia z objawami, będzie mógł podjąć decyzję, co do dalszego postępowania.