Opis RTG klatki piersiowej i wydzielina z płuc

W opisie rtg klatki piersiowej napisane mam Nieco wzmożony rysunek oskrzelowy dolnych pól płucnych silniej po stronie prawej. Narządy klatki piersiowej radiologicznie bez zmian. Aktualnie praktycznie nie mam żadnych dolegliwości, jedynie raz na jakiś czas odkrztuszam trochę wydzieliny. Czy wg. opisu wszystko jest w porządku?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z reguły w obrazie radiologicznym przy obecności przewlekłego zapalenia oskrzeli występuje wzmożony rysunek oskrzelowy szczególnie w dolnych częściach płuc. Stąd także obecność wydzieliny. Często powodem w/w są: palenie tytoniu, zanieczyszczenie powietrza oraz powtarzające się infekcje wirusowe.