Opis RTG klatki piersiowej u 61-latki
Mam 61 lat. Ponad rok temu wykonałam zdjęcie klatki piersiowej. Opis zdjęcia:płuca bez zmian ogniskowych, aorta sklerotyczna.Moja rodzinna p.doktor stwierdziła, że zmiany mogły nastąpić w wyniku wysokiego ciśnienia. I na tym koniec. Czy mogę być spokojna zostawiając to bez leczenia ?

KOBIETA, 61 LAT ponad rok temu
Mikołaj Cyganok
43 poziom zaufania
Pani doktor rodzinna miała rację twierdząc, że zmiany mogą być skutkiem wysokiego ciśnienia tętniczego. Jeżeli leczy się pani na nadciśnienie tętnicze, regularnie przyjmuje leki i dzięki temu ma prawidłowe wartości ciśnienia, to tym samym minimalizuje Pani postęp zmian w ścianie aorty.