Opis RTG kręgosłupa 28-latka

Proszę o podpowiedź do jakiego specjalisty mam się zgłosić i czy będzie potrzebna operacja. Poniżej opis RTG : Krąg L5 przemieszczony do przodu 10mm względem S1 z bocznymi szczelinami spondyloisteza. Niejednorodna sklerotyzacja tylnej czesci łuku L5 i wyrostka kolczastego. Mierne przewężenie przestrzeni międzykręgowej L4/L5. Przestrzeń L5/S1 poszerzona. Sklerotyzacja i zniekształcenie stawów międzykręgowych L4/L5 i L5/S1 Hiperplastyczny wyrostek kolczasty L5. Rozszczep łuku S1. Dziękuje

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Sugeruję konsultację u ortopedy lub neurochirurga, który zajmuje się operacjami kręgosłupa. Lekarz zadecyduje czy w Pana przypadku konieczna jest operacja.