Opis RTG kręgosłupa i zniesienie lordozy szyjnej
Otrzymałem następujący opis badania RTG:" Zniesienie lordozy szyjnej. Zwężenie tarcz międzykręgowych C5-C6-C7, osteofity na przednich krawędziach trzonów C2,C3 i C5,C6. Poza tym kr szyjny bez zmian." Co to oznacza i co należy z tym zrobić?

MĘŻCZYZNA, 58 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane zmiany zwykle mają dwojaki charakter. Pierwsza ich składowa to choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, potocznie nazywana zwyrodnieniem oraz druga składowa czyli przeciążenie krążków międzykręgowych. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.
Pozdrawiam