Opis RTG kręgosłupa piersiowego
Witam, Jestem 30 letnią kobietą. Odebrałam właśnie opis RTG kręgosłupa piersiowego AP bok (dyskretne esowate skrzywienie kręgosłupa piersiowego, fizjologiczna kyfoza Th zachowana, Obniżenie w przednich częściach przestrzeni m-kegowych do Th8. Wysokość trzonów kręgowych zachowana.) oraz RTG kręgosłupa lędźwiowego AP bok (je wskaże w kolejnej części zapytania) będę wdzięczna za opinię. Badania krwi (RF, ob., kwas moczowy) są w normie. odatkowo chciałabym prosić o opinię dot. RTG kręgosłupa lędźwiowego AP bok (Dyskretna lewostronne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego, pogłębiona fizjologiczna lordoza L, poziome ustawienie kości krzyżowej. Obniżenie przestrzeni m-kręgowej L5-S1 w tylnej części. Wysokość trzonów kręgowych w normie. Przystawowa sklerotyzacja w okolicy lewego stawu krzyżowo-biodrowego.) pozdrawiam serdecznie

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon