Opis RTG kręgosłupa piersiowego i ból kręgosłupa
Witam .Mam37lat i bardzo boli mnie kręgosłup. Dostałem dziś opis Rtg kręgosłupa piersiowego - skrzywienie w lewo górnego odcinka kręgosłupa piersiowego . obniżenie przestrzeni międzykręgowych th3-th5 oraz th6-th7 . drobne osteofity krawędzi trzonów piersiowycz . Proszę o pomoc co powinienem z tym robić , dodam że lekarz rodzinny zalecił rechabilitację .

MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Opisywane zmiany zwykle mają dwojaki charakter. Pierwsza ich składowa to choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, potocznie nazywana zwyrodnieniem oraz druga składowa czyli przeciążenie krążków międzykręgowych. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.
Pozdrawiam