Opis RTG kręgosłupa u 22-latki
Witam. Parę dni temu wykonałam zdjęcie RTG kręgosłupa i dostałam opis badania taki: Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej, z tendencją do ustawienia w kyfozie na poziomie C2-C6? Co to oznacza? Idzie to jakoś leczyć?

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon