Opis RTG kręgosłupa u 47-latka
RTG wynik badania kręgosłupa: Węższa szpara międzykręgowa Th9 - Th10 i Th10 - Th 11 Nieco lewostronne wygięcie odcinka lędźwiowego.Osteofity trzonu kręgu L2 i L3.Węższa szpara międzykręgowa L1-L2 i L2-L3. Co oznacza ten wynik,co dalej czynić ? Robiłem też badanie tomografem odcinka lędźwiowego,ale cały jego wynik sie nie mieści w 500 znakach.

MĘŻCZYZNA, 47 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon