Opis stawu kolanowego i wyjaśnienie wyniku

Witam co to oznacza? Wysięk w jamie stawowej. Uszkodzenia 2i3 stopnia więzadła pobocznego przyśrodkowego. Podejrzenie zespołu tarcia pasma biodrowo-piszczelowego. Chodzi o kolano

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wysięk oznacza iż w jamie stawowej znajduje się płyn zapalny będący wynikiem reakcji organizmu na uszkodzenie. Samoistnie się wchłania po pewnym czasie.