Opis TK płuc a rozedma
Tomografia komputerowa płuc: W płatach górnych obu płuc z przewagą po stronie prawej nasilone zmiany rozedmowe o typie rozedmy panlobularnej z dużymi pęcherzami rozedmowymi po obu szczytach.szczytach. Największe pęcherze rozedmowe mają wymiary w płaszczyznie poprzecznej 45x39 mm.Po stronie prawej zmienione rozedmowo obszary obejmują cały segment I i II oraz czesciowo III po stronie lewej widoczne są w segmencie I i II

KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik świadczy o rozedmie. Proszę udać się wraz z wynikiem do lekarza pulmonologia w celu konsultacji.
Pozdrawiam.