Opis USG i zmiana na płatach tarczycy

Proszę o interpretacje wyniku z usg tarczycy.Płat lewy usunięty o typowej lokalizacji nie uwidoczniono miąższu gruczołu.Płat prawy 41x13x15 Gruczoł tarczowy niepowiększony nieco niejednorodny echogenicznie bez patologicznych zmian ogniskowych w obrębie płata prawego.W okolicy bieguna dolnego płata prawego uwidoczniono hypoechogenną zmianę ok 11x3,5 mm najpewniej przytarczyca.Podobna zmiana w lozy po płacie lewym o wym 10x5 mm oraz niego niżej o wym 9x3,4.Tarczyca bez cech wzmożonego przepływu

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Opis nie wzbudza zastrzeżeń.
Proszę pamiętać, że każdy wynik należy skonsultować z lekarzem, który odniesie go do Pani stanu zdrowia.