Opis USG jamy macicy w ciąży

Opis USG: w jamie macicy w obrębie endometrium widoczna owalna struktura wielkości 7,7mm odpowiadająca pęcherzykowi ciążowemu. Wewnątrz struktury widoczne echo zarodka wielkości 4,9 mm (6t 1d). Czy jest jakakolwiek szansa na prawidłowy rozwój ciąży, czy mam się liczyć z tym, że dojdzie do poronienia? Dziękuję za odpowiedź.

Zbyt mało danych w Panie opisie, aby jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie. Opis USG nie zawiera informacji o patologii. Brakuje mi jedynie informacji o akcji serca - jest/nie ma. Pojedynczy opis nie daje pełnych informacji. Ważne jest kiedy była ostatnia miesiączka, czy były one regularne, aby porównać czas trwania ciąży z opisem wielkości zarodka. Jeżeli są wątpliwości podczas badania USG w tak wczesnej ciąży, często powtarzamy USG po tygodniu, czasami posiłkujemy się badaniami dodatkowymi - np. HCG.