Opis USG mózgowia u wcześniaka
Mózgowie średniodojrzałe. Obustronnie widoczne wyraźne, rozlane podwyższenie echogeniczności istoty białej mózgu (głównie w zakresie płatów czołowych i ciemieniowych), zatarcie zróżnicowania istoty szarej i istoty białej z zacisnięciem bruzd (szczególnie w okolicy szczeliny podłużnej), ponadto przy trzonach komór bocznych w istocie białej widoczne drobne bezechowe obszary (drobnych malacji?) Opis wyniku usg u wcześniaka. co to może oznaczać ? lekarze nie chcą nic powiedzieć ...

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Małgorzata Panek
65 poziom zaufania
U tak małego dziecka ocena stanu mózgu jest trudna, ze względu na niedojrzałość. Drobne malacje mogą być ogniskami niedokrwienia. Rozlane podwyższenie echogeniczności wymaga dalszej obserwacji (oceny czy to np. wylew). Istotne są dla dalszego rokowania badania kontrolne mózgowia. Proszę o szczegóły pytać lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam