Opis USG tarczycy u 30-latki
co oznacza wynik usg tarczyca amplitudy echo w miazszu tarczycy obnizony.echostruktura miazszu w calosci niejednorodna z drobnymi rozsianymi hipoechogenicznymi obszarami naprzemiennie z hiperechogenenicznymi pasami zwloknien obustronnie wzdluz naczyn szyjnych widoczne sa niecharakterystyczne wezly chlonne wielkosci do 13mm w osi dlugiej w indeksem ponizej 0,5

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Bartosz Małek
66 poziom zaufania
Szanowna Pani,
Wynik może sugerować tarczycę w fazie zapalenia (np. w przebiegu choroby Hashimoto). Wynik należy odnieść do stanu zdrowia, pozostałych wyników (TSH, anty-TPO) oraz skonsultować z endokrynologiem.