Opis USG w 12 tygodniu ciąży

Witam, na usg w 12 tygodniu ciąży dostałam opis z informacja: pielektazje w nerkach prawa 2mm, lewa 1, 6mm. Chciałam zapytac co to oznacza, gdyż martwie sie a wizyte u ginekologa mam dopiero za 2 tygodnie

Witaminy w ciąży

Lek. Paweł Baljon

Wiem, że pewnie trudno jest się nie niepokoić o maluszka, ale pielektazja (czyli wodonercze nieprzeszkodowe) w olbrzymiej większości przypadków cofa się samoistnie bez konsekwencji dla zdrowia dziecka. W razie potrzeby stosunkowo łatwo też poddaje się
leczeniu