Opis wyniku RM kręgosłupa 58-latki

58 lat kobieta.ostatni opis RM: dehydratacja krążka mk. L5-S1, Poziom L2-L3 prawoboczna dootworowa protruzja krążka mk. ze zwężeniem otworu mk. Poziom L3-L4 dyskretne obustronne boczne wypuklenie krążka mk. ze zwężeniem obu otworów mk. Poziom L4-L5 dyskretny bulging z wpuklaniem do lewego otworu mk. bez przylegania do struktur nerwowych, Poziom L5-S1 uogólnione uwypuklenie krążka mk. na 2,5 mm z przyleganiem do struktur nerwowych w obrębie obu otworów mk. Proszę o opinię

Marta Mielniczuk

Witam, są to wyniki świadczące o kilku poziomowej dyskopatii w obrębie odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Jeśli występują u Pani dolegliwości bólowe powinna Pani poddać się rehabilitacji, która pomogłaby w ich zmniejszeniu. Pozdrawiam