Opis wyniku RTG klatki piersiowej i stosowanie leków Prestarium, Tertensif SR i Polocard

Ostatnio robiłem rentgen klatki piersiowej i wyszło mi: Opiszę co było na opisie RTG kl.p. Zdjęcie KLP w niepełnym wydechu. Serce o powiększonej lewej komorze. Krążenie płucne w normie. Obustronne zgrubienie oskrzelowe w polach dolnych płuc i okołownękowo. Uwidoczniony miąższ płuc bez zagęszczeń. Zachyłki przeponowo-żebrowe wolne. Proszę o odpowiedź czy to jest coś groźnego ? Trochę się tym przestraszyłem. Bo przedtem nic takiego nie miałem na RTG KLP. Biorę Prestarium i Tertensif SR, Polocard.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby okresowo kontrolować swój stan zdrowia u kardiologa. Opisane zmiany najprawdopodobniej są wynikiem podstawowej choroby. Prawdopodobnie jest to związane z nadciśnieniem.