Oponiak modelujący móżdżek i nieznaczne poszerzenie komór w wyniku TK głowy

Witam, Proszę o interpretacje wyników TK głowy. Oponiak modelujący móżdżek, nieznaczne poszerzenie komór , nieznaczne zaniki pod korowód korowe. Badanie dotyczy mojej mamy. O oponiaku wiemy od kilku lat , jednak dotychczas. Nie było ucisku na móżdżek, ani pozostałych ww. obserwacji. Co to oznacza? Ze wzgledu na cukrzycę, HCV, jaskrę, POChP uznano mamę juz 3 lata temu za nie operacyjna, czy tak jest w istocie? Nie można jej pomoc?

Należy zgłosić się do specjalisty neurochirurga . również z poprzednimi zdjęciami NMR głowy.Podejmie on -po przeanalizowaniu stanu klinicznego oraz analizy porównawczej obrazów badań NMR decyzję ,co do dalszego postępowania terapeutycznego .
Pozdrawiam