Opóźnienia miesiączki i stosunek w prezerwatywie

Witam, 12.12 oraz 01.01 uprawiałam seks z prezerwatywą (wytrysk nastąpił poza pochwą, nie nastąpiło przerwanie zabezpieczenia). Mój cykl jest 30 dniowy, nie zawsze regularny, owulacje przewidywaną miałam na 23-25.12. Ok. 08-09.01 powinnam dostać miesiączki, lecz nadal występują tylko typowe dolegliwości przedmiesiączkowe(ból piersi, ból podbrzusza, rozdrażnienie). Dodam, że ostatnio mam bardzo ciężki okres. Czy opóźnienie miesiączkowania może być spowodowane stresem? Coś jest nie tak? Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

stres jest częstą przyczyną spóźniającego się okresu. Występujące bóle wskazuja, ze niedługo krwawienie się rozpocznie. Gdyby okres spóźnił się 2 tygodnie proszę wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna Pani stres jest jednym z glownych czynników wpływających na długość cyklu miesiaczkowego. pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Stres , infekcja, podróże mogą powodować opóźnienie miesiączki. Proszę wykonać test ciążowy na wszelki wypadek. Jeżeli okres nie wystąpi w najbliższych dniach Proszę udać się do ginekologa.

Milena Lubowicz

Prawdopodobnie opóźnienie spowodowane jest właśnie stresem czy innymi czynnikami, gdyż ryzyko ciąży jest znikome.
Pozdrawiam

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!

Ryzyko ciąży w opisanej przez Panią sytuacji jest niewielkie. Być może opóźnienie okresu jest związane z opisanym przez Panią stresem. Aby uzyskać pewność co do ciąży polecam wykonanie testu ciążowego lub oznaczenia poziomu beta-hCG w krwi w nim. 14 dni po stosunku.

z poważaniem
Michał Kurek