Opóźnienie miesiączki po leczeniu zapalenia przydatków

Witam! Ostatnią miesiączkę miałam 22 lipca, po miesiączce byłam u ginekologa. Okazało się, że mam jakieś zapalenie. Potem także wykryto bakterię w moczu, która wyleczyłam antybiotykiem. Do tej pory nie mam miesiączki, a jest już 43 dzień cyklu. Wczoraj wykonałam test ciążowy, wyszedł negatywny. Nie mam żadnych objawów ciąży. Ewentualna możliwość zajścia w ciążę mogła być ponad 14 dni temu. Czy to możliwe, że jestem w ciąży, a wynik wyszedł zły, mimo że brak jest objawów?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Pod wpływem zapalenia przydatków czy leczenia antybiotykiem mogło dojść do opóźnienia miesiączki. Test ciążowy wykonany w czternaście dni od stosunku może dać już wynik pozytywny, ale w pewnych warunkach (rozcieńczony mocz, niski poziom bHCG) nie musi, dlatego dobrze go powtórzyć po tygodniu, jeśli miesiączka nie pojawi się. Na zewnętrzne objawy ciąży, inne niż brak miesiączki, jest jeszcze zbyt wcześnie, zakładając, że do zapłodnienia doszło przed czternastoma dniami. Pozdrawiam serdecznie!