Opóźnienie okresu przy podwyższonej prolaktynie

Witam, mam 19lat, od konca wrzesnia przyjmuje bromergon,a od lipca cyklodynon. Mialam problebym z okresem i podwyższona prolaktyne, TSH na granicy.Ostatnia miesiączkę mialam 14pazdziernika(29dzien),dzis jest 18.11a ja nie mam jej. Współżyłam bez zabezpieczenia,ale nie doszło do wytrysku wewnątrz.Robilam testy, jeden po10dniach,drugi po14,a trzeci dzisiaj-wszystkie negatywny,wiec w ciazy nie jestem? Pomocy,dlaczego mi sie spóźnia?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to spowodowane wahaniami hormonalnymi. Podwyższona prolaktyna wpływa na opóźnienia menstruacji lub jej całkowite zatrzymanie.