Opóźnienie przyjęciu tabletek antykoncepcyjnych a czas powrotu do pełnej ochrony

Dzień dobry. Stosuję antykoncepcję hormonalną (pigułki dwufazowe) od trzech lat.Po siedmiodniowej przerwie (bez stosunków) przyjęłam pierwsza tabletkę z około 24h opóźnieniem. Następnego dnia znów zapomniałam o pigułce, którą przyjęłam trzeciego dnia z ok. 15h opóźnieniem, nieco później wzięłam 'prawidłową', trzecią pigułkę. Od drugiego dnia wystąpiło plamienie i ból brzucha.Jeżeli do końca blistra będę poprawnie przyjmować pigułki, następny cykl będzie już chroniony? .

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tak, następny cykl będzie już całkowicie zabezpieczony. W tym cyklu należy stosować dodatkowe zabezpieczenie.