Opóźnienie rozwoju psychoruchowego i asymetria ciała u 4-miesięcznego dziecka

WITAM!!MOJA CÓRECZKA MA 4 MIESIECE MA OPÓZNIENIE ROZWOJU PSYCHORUCHOWEGO I ASYMETRIE CIAŁA.I TAKIE MOJE PYTANIE CZY MOGE STARAC SIE O ZASIŁEK PIELEGNACYJNY?GDYŻ MAMY ZALECONĄ REHABILITACJE NA NFZ MAMY TYLKO RAZ W TYGODNIU A MUSIMY REHABILITOWAC CONAJMNIE 3 RAZY DODATKOWO PRYWATNIE-KOSZT 60/80 ZŁ ZA 40 MIN. Z GÓRY DZIEKUJE ZA ODP.Z POWAŻANIEM AGNIESZKA P.

Przy takim obrazie klinicznym ( nie badałam dziecka) z rozpoznaną asymetrią ,co jest aktualnie bardzo częste u niemowląt i jest problemem głównie motorycznym ,a nie jak się często sądzi opóźnieniem rozwoju nie przysługuje zasiłek pielęgnacyjny.
Proszę pracować z dzieckiem także samodzielnie- codziennie- układając je na brzuszku w taki sposób ,aby podpierało się na rekach ( na przedramionach ) zachowując symetrię ułożenia.
Tym samym będzie ono wzmacniało mięśnie obręczy barkowej i tylnego obszaru szyi.Ponadto proszę przestać podtrzymywać głowę ( oczywiście jeżeli dziecko nie ma rozpoznanej hipotonii ( globalnie niskiego napięcia mięśniowego).
Pozdrawiam i życzę owocnej pracy