Opóźnienie w antykoncepcji hormonalnej a ciąża

Witam, od roku biore regularnie tabletki antykoncepcyjne. Lekarz zalecił mi miesiąc przerwy, zgodziłam sie odstawiłam tabletki a z partnerem zabezpieczaliśmy sie innymi metodami. Miałam regularne krwawienie które zaczynało sie 3dnia od ostatniej tabletki. Teraz jest 5 doba a mi krwawienie sie jeszcze nie zaczęło, boimy sie z partnerem ze to moze być ciąża. Czy mozliwe jest takie opóźnienie ? Bardzo proszę o pilną odpowiedz.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście nie mam podstaw do wykluczenia ciąży. warto w tej kwestii wykonać test ciążowy. Musze jednak nadmienić iż opóźnienia mogą być wynikiem wahań hormonalnych.