Opóźnienie w przyjęciu pierwszej tabletki antykoncepcyjnej z nowego opakowania

Witam. Powinnam jutro (niedziela) o 17:30 wziąć 1 tabletkę z nowego opakowania, po tygodniowej przerwie. Niestety zapomniałam wziąć ich ze sobą i będę miała do nich dostęp dopiero około 21-22 wieczorem (też niedziela). W tym przypadku mam przyjąć tę tabletkę o tej 21, czy poczekać do poniedziałku? I jeśli wezmę jednak w niedzielę o 21, to czy powinnam na stałe zmienić godzinę przyjmowania pozostałych tabletek na tą 21? Proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Należy przyjąć tabletkę w niedziele.