Opóźnienie w przyjęciu tabletek antykoncepcyjnych a skuteczność

Witam! Od paru miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. W ostatnim tygodniu później niż zwykle wzięłam dwie tabletki. Podczas stosunku mój partner miał 3 wytryski i to "we mnie". Chciałabym się upewnić czy jest możliwość zajścia w ciążę? Proszę o pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli w trakcie stosowania antykoncepcji opóźnienia nie były dłuższe niż 12h oraz przyjmowała Pani co dzień po jednej tabletce ochrona przeciw ciążą nie została zachwiana. W każdym innym wypadku mogło dojść do zmniejszenia zabezpieczenia.