Opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej i brak dodatkowego zabezpieczenia a ryzyko ciąży

Witam, mam pytanie.. zrobiłam strasznie glupia rzecz...biore tabletki madinette od 4 miesiecy. 26.11 nie wzielam 12 z opakowania tabletki, wzielam ja z 14h opoznieniem, czyli dwie godziny po tolerancji. przez braniem tabletek okres dostawalam 23 dnia miesiaca. Wiem, ze powinno sie stosowac dodatkowe zabezpieczenie.jednak 27.11 i dzisiaj 1.12 z pewnych przyczyn poniosło, ale nie doszło do wytrysku w srodku. strasznie zaluje... oczywiscie biore od tamtej pory o stalej porze. prosze o pomoc,pozdraw

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie mogę wykluczyć iż doszło do zmniejszenia ochrony antykoncepcyjnej w związku z pominiętą tabletką. Prawdę mówiąc powinna Pan zaprzestać przyjmowania antykoncepcji ponieważ jest ona bezwzględnie przeciwwskazana w trakcie ewentualnej ciąży.