Opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej i wystąpienie krwawienia

Witam, spóźnilam się z 11 tabletką antykonecepcyjną 8 h, po 2 dniach dostałam małe krwawienie a po 3 duże, co robić ? dalej stosować ?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Aby być dalej chronioną przed ciąża trzeba nadal kontynuować stosowanie antykoncepcji. Warto jednak zastosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni od wspomnianej pomyłki.