Opóźnienie w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej na początku cyklu

Co jeżeli tabletka zostanie wzięta dni później niż powinna, jest to początek cyklu, a w tym czasie nie było stosunku?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli przerwa jest krótsza niż 12h nie ma powodów do obaw jeżeli oczywiście zostanie ona przyjęta jak najszybciej to możliwe po jej pominięciu. Jeżeli jednak przerwa była dłuższa niż 12h ochrona antykoncepcyjna może zostać zaburzona.