Opóźnienie w wystąpieniu okresu i wydłużenie krwawienia

Witam, chciałabym się dowiedzieć co może być spowodowane długim krwawieniem. Mam 18 lat i z reguły moje miesiączki były regularne, około 28-29 dni. Ostatnio jednakże moja miesiączka spóźniła się cały tydzień od planowanego dnia bo 35 dni (gdzie myślałam że po stosunku z chłopakiem zaszłam w ciąże) i krwawienie trwa już tydzień, z reguły okres jest u mnie max 4 dniowy. Denerwuję się czym to może być spowodowane.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przedłużające się krwawienie może być spowodowane min. obecnością nadżerki, polipa, mięśniaka lub też może wynikać z wahań hormonalnych. Warto także wykonać test ciążowy aby wykluczyć i tą ewentualność.