Opóźnienie w zażyciu tabletki antykoncepcyjnej

Witam. To moja pierwsza pomyłka.. 4. tabletkę z blistra wzięłam z ok.14 godzinnym opóźnieniem.. Kolejnego dnia o stałej porze. Tego kolejnego dnia podczas stosunku partner nieszczęśliwie skończył we mnie. Następnego dnia wzięłam tabletkę o stałej porze. Czy można jednoznacznie powiedzieć, że mogłam zajść w ciążę? Dodam, że pigułki biorę od około 3 lat. Proszę o odpowiedź..

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opóźnienie większe niż 12h może spowodować obniżenia ochrony antykoncepcyjnej. W tej sytuacji proszę jednak dalej stosować tabletki antykoncepcyjne. Nie zalecam wykonywania przerwy pomiędzy tym a kolejnym opakowaniem.