Opóźniona mowa u dziecka

Obowiam sie ze moj 2,4 roczny synek ma opóźniona mowe. Wychowuje sie w rodzinie dwujęzycznej, mieszkamy w anglii. Rozumie oba jezyki ale nie buduje zdan, sentencji. Poprzestaje na jednym, gora dwoch wyrazach. Nie wiem czy to norma czy juz nie. Chce z nim pracowac, uczyc ale nie wiem jak. Ponoc należy stymulowac lewa polkule mózgu. Jak to zrobic? Jak sie bawic zeby rowniez poprzez zabawe uczyc mowy? Prosze o pomoc.

Obawiam się ,że bez wizyty u specjalisty się nie obejdzie.Nie pisze Pani nic o zachowaniu dziecka -rozumiem ,ze tu nie ma zastrzeżeń ?
Samo rozumienie mowy wyklucza jedynie część potencjalnych problemów.
Dzieci dwujęzyczne rzeczywiście mają trudniejszą sytuację .Uważam za wskazaną także wizytę u logopedy doświadczonego w tym aspekcie,który da Pani również wskazówki co do postępowania i stymulacji rozwoju mowy.
Jeśli jest mozliowość warto ,aby dziecko przebywało wśród innych dzieci.
Mówimy do dziecka powoli i wyraźnie, prostymi zdaniami,starając się także opisywać nasze proste czynności.

Pozdrawiam ciepło

Witam. 2 letnie dziecko powinno wypowiadać już około 300 słów i budować proste zdania (jeśli dziecko jest dwujęzyczne, to w obydwu językach łącznie powinno być około 300 słów). Proszę skonsultować Synka z logopedą.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/