Opóźnione przyjęcie dawki antybiotyku przyjmowanego z powodu anginy

Witam, mam mały problem ponieważ dostałam antybiotyki ze względu na anginę. Biorę je od wczoraj, co 6 godzin, powinnam obudzić się rano o 06:00 by wziąć kolejną dawkę ale budzik mnie zawiódł... Wzięłam tę dawkę o 09:00 i nie wiem jak teraz podzielić czas, czy wziąć o 12 tak jak powinno być czy o 15.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw proszę przyjąć normalnie kolejną dawkę o 12.