Opóźnione przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej a prawdopodobieństwo ciąży

Od 2lat biorę tab antykoncepcyjne.Nigdy nie zapomnialam o przyjęciu tabletki.W czw(23.10)powinnam zażyć ostatnią tabletkę z listka.Zapomniałam i wzięłam dopiero 24h później w pt(24.10)Przed pominięciem dawki ostatni stosunek był we wt(21.10)Wczoraj tj w nd(26.10)odbyliśmy z partnerem stosunek.Jedynym płynem jaki dostał się do mojego organizmu to płyn Coopera.Reszta stosunku była w prezerwatywie.Dzisiaj powinnam mieć okres.Czy jeśli będzie znaczyć to będzie że nie ma możliwości abym była w ciąży?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Żadna metoda antykoncepcyjna nie zabezpiecza przed ciążą w 100%. Pojawienie się krwawienia również nie jest pewnym dowodem, że nie jest Pani w ciąży. Jeśli jest Pani niepewna, sugeruję wykonanie testu ciążowego około 8-10 dni po potencjalnym zapłodnieniu.