Opóźnione zażycie tabletki antykoncepcyjnej Yaz

Witam, Zażywam pigułki antykoncepcyjne YAZ. W 3 tygodniu (16 dnia - wypadł na wtorek) zażyłam pigułkę 12 godzin później niż normalnie. 4 dni później (w niedzielę) odbyłam stosunek ze swoim mężczyzną bez zabezpieczenia z wytryskiem we mnie. Wg ulotki powinnam dobrać reszte jasnoróżowych pigułek, i od razu zacząć branie pigułek z nowego blistra. Czy jest zagrożenie zajścia w ciążę poprzez wstrzymanie okresu ? Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Zdecydowanie powinna Pani postąpić tak jak napisane jest w ulotce. Proszę zatem przyjąć drugie opakowanie bez przerwy, tj. nie zażywając tabletek placebo. Takie postępowanie uchroni Panią przed potencjalną ciążą. Zdecydowanie nie jest tak jak Pani napisała, tj. że wstrzymanie miesiączki zwiększa ryzyko zajścia w ciążę - w tym przypadku jest zupełnie odwrotnie.