Opóźniony rozwój mowy u 2,5-latki

Witam,

mam córkę, która ma 2 lata i 5 miesięcy. Moje dziecko nie mówi nic poza słowami: mama, tata, babcia. Mam wrażenie, że zamyka się w sobie, kiedy się uderzy, chowa się, zakrywa oczy i płacze, nie lubi bawić się z innymi dziećmi, cały czas jest w ruchu, jedyną zabawką, jaką chce się bawić to klocki, ale najbardziej lubi swoją szmacianą lalkę, z którą nigdy się nie rozstaje. Boję się, że może być to autyzm lub inna wada.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przysłane przez Panią informacje dotyczące dziecka nie są wystarczające, aby jednoznacznie zasugerować autyzm. Opóźniony rozwój mowy nie musi wskazywać na to właśnie zaburzenie rozwojowe, ale jest sygnałem, aby zasięgnąć porady specjalisty. Proponuję spotkanie z logopedą i psychologiem dziecięcym, który będzie mógł obserwować dziecko w trakcie zabawy oraz przeprowadzi z Panią fachowy wywiad dotyczący spędzania czasu, wspólnych zabaw, jedzenia i innych umiejętności. udzieli również odpowiedzi na niepojące panią pytania.
Nie wspomina Pani o tym gdzie mieszkacie, co ułatwiło by wskazanie placówki diagnozującej dzieci w tym wieku.

Pozdrawiam

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Aby się o tym przekonać trzeba skonsultować się z psychologiem i logopedą w pierwszej kolejności.
Pozdrawiam AM