Opryszczka na początku ciąży

wlasnie dowiedziałam sie ze jestem w ciazy a dostałam opryszczke ,czy to jest grożne ? jak to leczyc ?

Małgorzata Panek

Opryszczka okolic intymnych ciąży wymaga leczenia, gdyż występuje ryzyko zakażenia płodu lub gdy występuje pod koniec ciąży zakażenia wirusem w okresie porodu. Natomiast opryszczka wargowa wymaga leczenia gdy po raz pierwszy pojawiła się w okresie ciąży, w przypadku nawrotów nie jest to konieczne.
Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego lub ginekologa.
Pozdrawiam