Opryszczka na ustach po przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych Daylette

Od dwóch miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne Daylette i przez ten okres czasu cały czas wyskakują mi na ustach opryszczki (przez 2 miesiące ok. 7). Dawniej przed wzięciem pierwszego opakowania opryszczki wyskakiwały mi co kilka miesięcy. Czy to może być wina akurat tych tabletek czy samego przyjmowania hormonów?
ponad rok temu

Przyczyną występowania opryszczki jest wirus, więc antykoncepcja nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli infekcje się powtarzają świadczy to o spadku odporności. Należy udac się do lekarza, który zaleci doustną kurację specjalnym preparatem przeciwwirusowym, który jednocześnie przywróci odporność. Leczenie zewnętrzne jest mało skuteczne i nie zapobiega nawrotom.