Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Opryszczka na ustach po przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych Daylette

Od dwóch miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne Daylette i przez ten okres czasu cały czas wyskakują mi na ustach opryszczki (przez 2 miesiące ok. 7). Dawniej przed wzięciem pierwszego opakowania opryszczki wyskakiwały mi co kilka miesięcy. Czy to może być wina akurat tych tabletek czy samego przyjmowania hormonów?
ponad rok temu

Konsekwencje opryszczki

Witam,
tabletki antykoncepcyjne nie wywołują opryszczki. Do czynników wyzwalających zalicza się:
UV, gorączkę, miesiączki, ciąża, stosunki płciowe.
Proponuję:
Heviran 800 mg 1x1 tabl przez 3 miesiące
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0

Przyczyną występowania opryszczki jest wirus, więc antykoncepcja nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli infekcje się powtarzają świadczy to o spadku odporności. Należy udac się do lekarza, który zaleci doustną kurację specjalnym preparatem przeciwwirusowym, który jednocześnie przywróci odporność. Leczenie zewnętrzne jest mało skuteczne i nie zapobiega nawrotom.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy