Opuchlizna, bolesny guz, szczękościsk i nieprzyjemny zapach z ust po chirurgicznym usunięciu ósemek

Witam. Wczoraj miałam chirurgicznie usuwane dwie ósemki z jednej strony. Po zabiegu byłam cała opuchnięta, na wieczór opuchlizna zeszła. 3 razy dziennie biorę lek przeciwbólowy. Mam założony szwy, które wbijają się w policzek. Dziś znów mam napuchniętą twarz. Na dolnej szczęce jest wielka boląca "gula". Dodatkowo mam szczękościsk i odczuwam nieprzyjemny ropny zapach z ust. Czy mam obawiać się infekcji? Czy jest to normalne podczas gojenia się operacyjnej rany?

pozdrawiam

Witam.
Z Pani opisu wynika, że rozwija się ostry stan zapalny ( być może ropny), proszę przykładać do policzka zimne okłady - najlepiej z lodu i niezwłocznie udać się do dentysty. Być może trzeba będzie zdjąć jeden szew lub zaordynować antybiotyk.
Pozdrawiam
Krystyna Pikała

Witam
Po chirurgicznym usunięciu ósemek może pojawić się obrzęk, który utrzymuje się zazwyczaj przez kilka dni od zabiegu. Jednakże objawy, które Pani opisuje wskazują na to, że może to być stan zapalny rozwijający się po zabiegu i prawdopodobnie niezbędna będzie antybiotykoterapia. Powinna Pani jak najszybciej udać się do lekarza wykonującego zabieg w celu kontroli i zastosowania odpowiedniej farmakoterapii.

Łączę pozdrowienia
Paweł Ponichtera
www.czar-dent.pl

Usunięcie dwóch 8 na raz jest dużym zabiegiem chirurgicznym. Opuchlizna i szczękościsk może się pojawić, szczególnie przy trudnej ekstrakcji dolnych zębów. Ropny zapach z ust nie powinien się pojawiać, proszę zgłosić się na kontrolę. Trzeba jak najszybciej wdrożyć terapię antybiotykową.