Opuchlizna dziąsła i policzka po ekstrakcji górnej 7 i 8

Witam, 4 dni temu usunęłam górna 7 i 8. Pierwsza doba minęła bez dolegliwosci, na następny dzień, dziąsło mi spuchło i do dziś mam opuchlizne na policzku, jak dotykam miejsce to czuje lekki ból i jakąs twardość . Czy powinna sie tym martwić? Czy to jest normalny proces gojenia?

Twardość na brzegu rany jest zarysem kości ,która pozostała po usunięciu zęba. żniknie w procesie gojenia.Tylko nasilający się ból powinien być powodem ponownego zgłoszenia się do stomatologa. Pozdrawiam