Opuchlizna i ból żuchwy po uderzeniu podczas treningu boksu

Witam, Wczoraj wieczorem na treningu boksu otrzymałem cios w szczękę z prawej strony. Natychmiastowo pojawił się ból z drugiej strony szczęki przy uchu (na zawiasie) i opuchlizna lekka... Kolega z treningu powiedział, że miał już taką sytuacje i za 2 dni juz bedzie okej. Po powrocie do domu odczuwałem ból przy jedzeniu kolacji. Dzis od rana opuchlizna zeszła mi jeszcze bardziej, jak i ból przy jedzeniu (jest mniejszy). Trzeba iść na prześwietlenie czy to nic poważnego?

Proszę udać się do stomatologa być może podczas urazu doszło do uszkodzenia stawu skroniowio żuchwowego. Myślę, że wolałby Pan aby lekarz to obejrzał:)
Pozdrawiam

Dzień dobry,
jeśli ma Pan problem z prawidłowym otwieraniem / zamykaniem ust, bólem przy zaciskaniu zębów to może oznaczać uraz stawu skroniowo-żuchwowego lub któregoś z mięśni obsługujących w/w staw. Na wszelki wypadek proszę udać się na wizytę do lekarza lub fizjoterapeuty.
pozdrawiam