Opuchlizna i pieczenie pochwy po stosunku

Zaczęłam stosować antykoncepcję dwa tygodnie temu. (występuje krwawienie, dość obfite). W ciągu dnia nie mam żadnych niepokojących objawów typu swąd/pieczenie. Jednak tuż po odbytym stosunku (mój partner kończy we mnie) czuje okropne pieczenie w środku pochwy i ona puchnie jak balon. Czym to może być spowodowane? Czy konieczna jest wizyta u lekarza? Pozdrawiam, Kasia

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sugerowałbym wizytę u ginekologa. Możliwe iż jest to reakcja alergiczna na nasienie partnera, środek nawilżający, ewentualnie lateks jeżeli dodatkowo zabezpieczają się Państwo prezerwatywą. Nie wykluczona jest także infekcja.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wskazana jest wizyta u lekarza ginekologa. Po pierwsze z powodu obfitego krwawienia, które zaliczamy do objawów niepożądanych stosowanej antykoncepcji. Po drugie, występujące objawy mogą być związane z podrażnieniem zewnętrznego ujścia cewki moczowej (znajdujące się w pochwie) lub np. reakcją alergiczną na nasienie partnera.
Zalecana weryfikacja sytuacji przez specjalistę.